اجرای پویش اطعام مهدوی در خراسان جنوبی

اجرای پویش اطعام مهدوی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد عرب صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ماه مبارک رمضان و ضرورت توجه و دستگیری از ایتام و نیازمندان در این ماه مبارک، اظهار داشت: پویش ملی اطعام مهدوی مشابه سال‌های گذشته با شعار “هر روز از این ماه مبارک شب عیدی است” با هدف تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم بین جامعه هدف برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: ترویج فرهنگ اطعام و سنت حسنه‌ اطعام در جامعه، مردمی سازی اطعام به منظور حضور و مشارکت حداکثری در این موضوع ارزشی و دینی و کمک به ارتقاء سطح همبستگی، امنیت، رضایت اجتماعی، همدلی و نوع دوستی در جامعه و غیره از اهداف اجرای این طرح است.

عرب گفت: آماده سازی ۱۱۰ آشپزخانه مهدوی از طریق مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد، حسینه‌ها، تکایا و غیره  اجرای طرح اطعام مهدوی از طریق مراکز نیکوکاری و مشارکت مردم، خیریه‌ها و مؤسسات، طرح افطاری ساده با مشارکت خیرین و مردم در سطح محلات، تهیه و توزیع سبد کالای معیشتی، جذب حامی در طول ماه رمضان از طریق مساجد، حسینیه‌ها و تکایا از جمله برنامه‌های این طرح است.

وی گفت: فعال کردن ستاد زکات فطریه در راستای جمع آوری زکات فطریه مؤمنین نیز از جمله برنامه‌ها برای اجرای پویش اطعام مهدوی در استان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی افزود: خیران و نیکوکاران استان برای مشارکت در پویش اطعام مهدوی می‌توانند کمک‌های خود را با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۰۵۶*۸۸۷۷* و یا واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ اقدام کنند.

وی تهیه و توزیع بیش از ۱۵۲ هزار افطاری ساده، تهیه و توزیع تعداد ۲۵ هزار بسته معیشتی، ثبت نام از ۳ هزار و ۱۹ نفر حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین، جمع آوری مبلغ ۵۸ میلیارد و ۹۶۳ میلیون ریال فطریه و کفاره عمد و غیر عمد را جزو فعالیت‌های انجام شده در پویش اطعام مهدوی رمضان سال گذشته بیان کرد.

انتهای پیام/ ۲۵۱