احداث ۳۷۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری

احداث ۳۷۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: در طرح ارتقاء سلامت مادران، کمیته امداد استان از ۸۴۹ زن باردار و شیرده حمایت می‌کند. کمک به تأمین بخشی از نیازهای معیشتی زنان باردار و شیرده از رویکردهای این نهاد در طرح ارتقاء سلامت مادران است.

وی مطرح کرد: مادران باردار و شیرده از طریق مراکز بهداشت به کمیته امداد معرفی می‌شوند که پس از بررسی کارشناسان کمک‌هزینه خرید مواد غذایی ضروری دریافت می‌کنند، این کمک‌هزینه در قالب شارژ بن‌کارت است که مادران باردار و شیرده می‌توانند به مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای طرف قرارداد نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز غذایی اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: ۸۰۴ نفر کودکان زیر شش سال نیز در کل استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که این‌ها نیز کمک‌هزینه خرید مواد غذایی در قالب شارژ بن‌کارت دریافت می‌کنند.

وی بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۵۳۷ سری جهیزیه میان نوعروسان نیازمند استان چهارمحال و بختیاری توسط کمیته امداد استان توزیع شد. شایان ذکر است، یک هزار و ۴۴ خانواده با اجرای طرح‌های اشتغال کمیته امداد خودکفا شده‌اند.

محمدی در پایان با اشاره به اقدامات کمیته امداد در خصوص احداث مسکن برای مددجویان، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۱ واحد مسکن شامل ۱۵۳ واحد شهری و ۲۱۸ واحد روستایی برای مددجویان احداث شده است و این اقدامات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/۷۵۴۰/.