افتتاح بیش از ۱۲ هزار طرح اشتغال‌زایی کمیته امداد گیلان با اشتغال‌زایی برای۱۸ هزار نفر

افتتاح بیش از ۱۲ هزار طرح اشتغال‌زایی کمیته امداد گیلان با اشتغال‌زایی برای۱۸ هزار نفر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان گیلان با سرمایه‌گذاری و هزینه ۱۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۱۸ هزار نفر امروز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و سایر مسئولان به بهره‌برداری رسید.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها به تاثیرگذاری طرح‌های اشتغال‌زایی در زندگی جوانان اشاره و اظهار داشت: ایجاد اشتغال و تولید توسط هر تشکل و نهادی موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات اجتماعی خواهد شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی با اشاره به صرف هزینه هزار و ۱۰۰ میلیاردی توسط کمیته امداد گیلان برای اشتغال‌زایی بیان کرد: بیش از ۱۸ هزار نفر در سراسر استان مشغول به‌کار شدند که جای خرسندی دارد و امیدواریم شاهد اقدامات بیشتری در این بخش باشیم.

امام جمعه رشت ضمن قدردانی از زحمات مسئولان و همه کسانی‌که برای اشتغال‌زایی جوانان تلاش می‌کنند، گفت: رهبر معظم انقلاب طی هشت سال در شعارهای سال به مسئله تولید تاکید داشتند، لذا همه تلاش‌ها در عرصه نظام بانکی و اقتصادی باید در راستای تحقق شعارهای سال و منویات رهبری باشد.

وی با بیان اینکه رشد کشورها در داخل به تولید و در خارج به صادرات بستگی دارد افزود: عمده‌ترین صادرات مربوط به بخش فنی و مهندسی است، اما امروز با توجه به موقعیت ایجاد شده در آسیای میانه و جنوب شرقی آسیا باید بتوانیم از این فرصت به‌خوبی استفاده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه منابع مالی و مراکز ایجاد اشتغال در اختیار مدیران و بانک‌ها است، تصریح کرد: بانک‌ها باید مدیر، مولد و ناظر باشند و نقدینگی‌ها را در اختیار تولید قرار دهند و بنگاه و سهام‌دار نباشند.

فلاحتی بیان کرد: طبق گزارشات، میزان بیکاران گیلان از سایر استان‌ها پایین‌تر است تا جایی‌که در بعضی مراکز شغل وجود دارد، اما جوان نمی‌پذیرد یا حقوقش برای او نمی‌صرفد، لذا همه دستگاه‌ها در استان با کمک نیروی مسلح، دستگاه قضا و استاندار در کنار یکدیگر تلاش کنند تا مسیر برای اشتغال‌آفرینی هموار شود؛ همیاری و همکاری همه مسئولان قطعاً از آلام مردم می‌کاهد.

عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به تعهد کمیته امداد امام خمینی(ره) برای افزایش اشتغال در سراسر کشور، اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها در گیلان، ۱۸ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

انتهای پیام/۶۱۲/