تمام مددجویان روستایی کمیته امداد تا پایان ۱۴۰۲ خانه‌دار می‌شوند

تمام مددجویان روستایی کمیته امداد تا پایان ۱۴۰۲ خانه‌دار می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد ، مرتضی بختیاری صبح امروز در آغاز پروژه ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان  شهری در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، ازنا، الشتر و پلدختر اظهار داشت: در قانون اساسی به تهیه مسکن برای نیازمندان تأکید ویژه‌ای شده است.

وی با اشاره به تصویب قانون جهش تولید مسکن توسط مجلس یازدهم افزود: ساخت چهار میلیون مسکن طی مدت چهار سال در این قانون پیش‌بینی ‌شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه تلاش بسیار ارزشمندی برای تهیه مسکن نیازمندان در سراسر کشور در حال انجام است، عنوان کرد: لرستان پیش‌ از این در تهیه زمین برای ساخت مسکن دچار مشکل بود، اما این مسئله اکنون رفع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ هزار واحد مسکونی در ۱۴ اسفند سال گذشته به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: پنج هزار واحد مسکونی نیز در سفر رئیس‌جمهور به استان سیستان‌وبلوچستان به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه مشکل زمین برای ساخت مسکن در روستاهای لرستان وجود ندارد، گفت: مددجوی بدون مسکن در روستاها تا پایان ۱۴۰۲ وجود نخواهد داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در روستاها ابراز کرد: مجری این کار بسیج سازندگی است و با این اقدام مشکل تهیه مسکن برای این مددجویان رفع می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای ساخت هر واحد مسکونی ۱۰ تن سیمان رایگان توزیع می‌کند، اظهار داشت: ۷۵ میلیون تومان تسهیلات نیز برای هر واحد به‌صورت بلاعوض توسط بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به مشکل تهیه زمین برای ساخت واحد مسکونی در مناطق شهری افزود:  تهیه زمین رایگان برای ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، ازنا، الشتر و پلدختر کار ارزشمندی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به پیشروی لرستان در واگذاری زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرها اشاره و عنوان کرد: گروه‌های جهادی و خیریه‌ها برای ساخت واحدهای مسکونی مشارکت فعال دارند.

خودکفایی ۴۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد گفت: ۴۰ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد در سال ۱۴۰۱ خودکفا شدند.

وی با اشاره به مشکل تهیه زمین در شهرها برای مددجویان افزود: کلنگ ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان شهری لرستان به زمین زده شد و این استان نخستین استان کشور در این زمینه است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تقدیر از مسئولان لرستان برای توجه به ساخت واحدهای مسکونی مددجویان عنوان کرد: مشکل زمین برای ساخت مسکن مددجویان شهری در  این استان وجود ندارد و این اقدام کار ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ شده است که ساخت ۵۰۰ مسکن برای مددجویان شهری لرستان ۱۸ ماهه به اتمام برسد، بیان کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم که مشکل زمین را در قالب نهضت ملی مسکن برطرف کنیم.

بختیاری با اشاره به اینکه ۴۸ درصد مددجویان کمیته امداد در روستاها ساکن هستند، گفت: مشکل مسکن روستایی با انعقاد تفاهم‌نامه برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی رفع می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت راه‌وشهرسازی برای ساخت مسکن اشاره و ابراز کرد: مشکل زمین برای مددجویان شهری نیز رفع می‌شود و مددجوی بدون مسکن تا پایان امسال در روستاها وجود نخواهد داشت.

بختیاری با اشاره به ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد اظهار داشت: ۵۷ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد سال ۱۴۰۰ و  ۴۰ هزار خانوار نیز در سال ۱۴۰۱ خودکفا شدند.

انتهای پیام/۶۴۴/ن