توزیع بیش از ۹۵۰۰ بسته معیشتی و ۲۵۰ هزار غذای گرم در ۲۹ رزمایش همدلی حسینیه قمربنی‌هاشم(ع) رزمایش همدلی مومنانه در المپیک تهران

توزیع بیش از ۹۵۰۰ بسته معیشتی و ۲۵۰ هزار غذای گرم در ۲۹ رزمایش همدلی حسینیه قمربنی‌هاشم(ع)

حسینیه قمربنی‌هاشم(ع) واقع در میدان المپیک، جوانانی را در خود جای داده است که از ابتدای شیوع کرونا بیش از ۹۵۰۰ بسته معیشتی و ۲۵۰ هزار غذای گرم توزیع کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری نیکوپرس به نقل از خبرگزاری فارس، طی مراسمی مرکز نیکوکاری شهید محمد دشت آبادی با حضور سردار محمد بهرامی معاون تبلیغات و عقیدتی سیاسی ناجا، مرتضی طاهری رئیس هیئت مدیره خانه مداحان، وحید رضا محمدی شهردار منطقه ۲۲ و جمعی از ائمه جماعت، پاسداران و معاونت‌های کمیته امداد استان تهران افتتاح شد.

در شروع مراسم سردار محمد بهرامی با بزرگداشت هفته بسیج و یاد شهدای گرانقدر اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های اقتصادی و مشکلات معیشتی اقشار محروم و شیوع بیماری کرونا، اقدامات جهادی و مددکاری از مهم‌ترین مصادیق نوع‌دوستی و همدلی مومنانه است، که در این حسینیه به نحواحسن شاهد این فعالیت‌های ارزشمند هستیم.

وی به اقدامات خیرخواهانه نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: در شش رزمایش سراسری همدلی مومنانه در نیروی انتظامی بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در مناطق محروم توزیع شد و اقداماتی از این قبیل صورت گرفت، که نشان‌دهنده عزم ملی همه‌ی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق بیانات فرمانده کل قوا در رابطه با حمایت از اقشار آسیب‌دیده از کرونا و حوادث طبیعی است.

همچنین علی‌رضا دشت آبادی رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه امین نیکوکاران و مدیر مرکز نیکوکاری شهید محمد دشت آبادی، اقدامات جهادی خود را تشریح کرد و گفت: بعد از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی با اقشار آسیب دیده در مناطق محروم، به لطف الهی توانستیم در ۲۹ مرحله رزمایش همدلی، بیش از ۹۵۰۰ بسته معیشتی و ۲۵۰۰ غذای گرم‌ را به دست نیازمندان استان‌های قزوین، قم، خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان برسانیم.

وی با اشاره به این که در تمامی شب‌های ماه مبارک رمضان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اطعام صورت گرفته است، ادامه داد: با هدف حمایت از مهاجرین کشورهای همسایه در آستانه شهادت دومین امام شیعیان، امام حسن مجتبی(ع) بیش از یک تن برنج و ۲۰۰ عدد شیر خشک را بین برادران مهاجر و حاشیه شهر تهران تقسیم و اهدا کردیم‌.

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه امین نیکوکاران اقدامات خود را در ایام محرم تشریح کرد و گفت: بیش از چهارهزار غذای گرم برای پذیرایی از عزاداران در عاشورا و تاسوعای حسینی توزیع شد، همچنین در این ایام تعدادی از بسته‌های معیشتی به یکی از مراکز توانبخشی کودکان تخصیص پیدا کرد.

دشت آبادی ایجاد اشتغال برای ۱۷ نفر را مطرح کرد و ادامه داد: در کوره‌های آجرپزی شمس آباد و مرتضی گرد، آجر و بلوک لازم برای ساخت تعدادی منزل و سرویس بهداشتی تهیه و ارسال شد، همچنین ۱۸۰ جفت کفش برای کودکان آن منطقه محروم درنظر گرفته شده است.

وی در پایان به همراهی دستگاه‌های حمایتی و شخصیت‌های محبوب عضو موسسه از اقدامات مرکز نیکوکاری اشاره کرد و افزود: عزیزانی از جمله حاج مرتضی طاهری، حجه الاسلام علی‌رضا سرلک و جمعی از ستاد نیروی انتظامی به ویژه سردار بهرامی و سردار نیکخواه که به عنوان عضو موسسه خیریه امین نیکوکاران هستند، در مرکز نیکوکاری نیز در کنار کمیته امداد و شهرداری ما را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام