توزیع ۴۹ میلیارد تومان بسته معیشتی میان نیازمندان استان بوشهر

توزیع ۴۹ میلیارد تومان بسته معیشتی میان نیازمندان استان بوشهر

محمد رضا میری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اجرایی شدن طرح اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: طرح اطعام مهدوی با پخت غذای گرم و توزیع بسته‌های معیشتی در استان بوشهر آغاز شده است.

وی اضافه کرد: یکی از طرح‌های این نهاد فراهم کردن زمینه اطعام و افطاری تحت عنوان اطعام مهدوی برای نیازمندان و خانواده‌های مددجو است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در این طرح با استفاده از ظرفیت آشپزخانه‌های مراکز نیکوکاری، گروه‌های جهادی و هیئت‌های مذهبی غذای گرم تهیه و سپس در بین خانواده‌های مورد حمایت توزیع می‌شود.

میری خاطرنشان کرد: با همکاری مسئولان، خیران و نیکوکاران، از هم اکنون تا پایان ماه مبارک ۵۰۹ هزار پرس غذای گرم طبخ و میان خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد: در طول ماه مبارک رمضان با دعوت از خانواده‌های مورد حمایت امداد شامل ایتام و نیازمندان در تالارها و مساجد در ایام مناسبتی ماه مبارک از جمله شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه‌السلام، میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام، لیالی قدر و دیگر مناسبت‌ها سفره‌های اطعام و افطاری گسترده می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از  توزیع بسته‌های معیشتی میان خانواده‌های نیازمند به ارزش ۴۹ میلیارد تومان خبر داد و بیان کرد: توزیع ۴۹ هزار بسته معیشتی شامل روغن، برنج، ماکارونی و نیازمندی‌های دیگر به ارزش هر بسته معیشتی یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است، که در طول ماه مبارک بین خانوارهای محروم و مددجو توزیع خواهد شد.

میری، جذب بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ حامی برای ایتام را از دیگر برنامه کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۷ هزار فرزند یتیم و محسنین در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که ۴ هزار نفر آنها هنوز بدون حامی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در ماه مبارک رمضان با دعوت از حامیان نیک‌اندیش این فرزندان ایتام دارای حامی شوند.

میری در پایان ضمن تقدیر و تشکر از نیت خیرخواهانه و مشارکت فعال مردم، خیرین و مسئولین در برنامه‌های ماه مبارک رمضان از  مردم نیکوکار و نوع دوست دعوت کرد تا در پویش اطعام مهدوی این نهاد حمایتی را مساعدت کنند.

انتهای پیام/۱۹۰