رتبه نخست مازندران در قرض ماندگار

رتبه نخست مازندران در قرض ماندگار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قائمشهر، کمیته امداد شهرستان قائمشهر به مناسبت پیش رو بودن عید نوروز و ماه مبارک رمضان مراسم جشن گلریزانی با حضور خیرین برگزار کرد.

حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه مدیرکل کمیته امداد مازندران در این مراسم با بیان اینکه صندوق امداد ولایت در حوزه‌های مختلف توانسته کارگشایی کند، گفت: مازندران دو سال پی در پی در قرض ماندگار توانسته رتبه اول کشور را به دست آورد.

وی افزود: در مازندران ۵۰۰ هزار مشترک صندوق صدقات، تعداد ۴۸۰ مرکز نیکوکاری و ۲ هزار شورای زکات داریم.

مدیر کل کمیته امداد مازندران درمورد چگونگی هم‌افزایی با صندوق امداد ولایت توسط کمیته‌‌امداد، خاطرنشان کرد: هر مبلغی در صندوق امداد ولایت واریز شود و مردم در قرض ماندگار مشارکت داشته باشند، کمیته امداد سه برابر هم‌افزایی خواهد داشت، امسال ۶ میلیارد و ۱۰۰  میلیون تومان به صندوق امداد ولایت در مازندران واریز شده است.

عالیشاه افزود: صندوق امداد ولایت در ارائه خدمات خود وام ده میلیونی بدون کارمزد و وام‌ تا سقف ۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۲ درصد پرداخت می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد مازندران در بحث مسکن مددجویان این نهاد، اظهار داشت: از ۸۳ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان ۶ هزار و ۷۰۰ خانوار مستاجر هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار در اولویت مسکن قرار دارند که هزار نفر در اسفند ماه سال جاری تحویل مسکن شده‌اند.

عالیشاه خاطرنشان کرد: مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وام بنیاد مسکن و ۱۰۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض از سوی کمیته امداد در بحث مسکن پرداخت می‌شود و با کمک گروه جهادی و بسیجیان مسکن‌هایی با متراژ ۵۵ الی ۶۰ متری با هزینه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ساخته و تحویل خانواده‌ها می‌دهیم.

جمال یعقوبی رئیس کمیته امداد قائمشهر نیز در این مراسم با تشریح خدمات این نهاد در سال ۱۴۰۱ ، خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۵  میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب وام قرض‌الحسنه ارائه خدمت داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: تعداد ۲۷۱ بیمار صعب‌العلاج تحت پوشش داریم که ۳۷۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به آنها داشته‌ایم اما قطعا در کنار کمک بلاعوض، نیازمند وام قرض‌الحسنه هم هستند.

یعقوبی با بیان اینکه حدود یک ماه حساب قرض ماندگار ایجاد شده است، اظهار داشت: در این مدت کوتاه ایجاد این حساب در قائمشهر شاهد استقبال خوبی از سوی خیرین بودیم و در این یک ماه ۴۸۰ میلیون تومان کمک شده و با هم افزایی کمیته امداد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وام داده‌ایم.

رئیس کمیته‌امداد قائمشهر درمورد خدمات در بخش مسکن، خاطرنشان کرد: در بخش مسکن در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و مبلغ ۷۷۰ میلیون تومان قرض‌الحسنه پرداخت کردیم و ۳۰ واحد مسکن به کمک بسیج سازندگی در حال احداث داریم.

انتهای پیام/