رشد ۷ درصدی کمک‌های مردم قزوین در جشن نیکوکاری

رشد ۷ درصدی کمک‌های مردم قزوین در جشن نیکوکاری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، ناصر ظاهری بعدازظهر امروز در مراسم راه‌اندازی پایگاه مرکزی جشن نیکوکاری استان قزوین اظهار داشت: جشن نیکوکاری امسال از ابتدای بهمن‌ماه در استان قزوین شروع شده و تا امروز بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی از طرف مردم دریاف کردیم که نسبت به سال قبل حدود ۷ درصد افزایش یافته است.

وی امدادرسانی معیشتی را یکی از تکالیف مهم کمیته امداد امام‌خمینی(ره) دانست و گفت: با این حال توانمندسازی مالی و معیشتی مددجویان و قطع وابستگی آنها به کمک‌های کمیته امداد هدف اساسی ما محسوب می‌شود و در این زمینه بنا داریم که مددجویان صاحب شغل دائمی کرده و آنها را از قشر نیازمند به قشر فعال، پویا و ثروت‌آفرین تبدیل کنیم.

ظاهری اضافه کرد: در راستای اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد تسهیلات مشاغل خانگی به مددجویان پرداخت می‌شود و همچنین در اقدامی بدیع پهپادهای کشاورزی را در اختیار آنها قرار می‌دهیم که بتوانند از طریق این پهپادها صاحب درآمدهای مناسب شوند. اقدام دیگر ما هم نصب پنل‌های خورشیدی بر بام خانه مددجویان است که برق تولیدی این نیروگاه‌های خورشیدی خانگی به صورت تضمینی توسط وزارت نیرو خریداری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به کارفرمایان به‌کارگیرنده مددجویان کمیته امداد را از جمله طرح‌های توسعه اشتغال نهاد مبتوعش برشمرد و ادامه داد: در ضمن کارفرمایان و تولیدکنندگانی که اقدام به استخدام و به‌کارگیری مددجویان کمیته امداد می‌کنند، از تسهیلات اشتغال‌آفرینی بهره‌مند می‌شوند و در این زمینه می‌توانیم همزمان تولیدکننده را صاحب سرمایه در گردش و مددجو را صاحب شغل ثابت کنیم.

ظاهری یادآور شد: کافرمایانی که برای به‌کارگیری مددجویان تسهیلات اشتغال دریافت می‌کنند، متعهد هستند که حداقل تا ۳ سال مددجویان را به‌کارگیری کرده و تا ۳ سال حق اخراج آنها را ندارند.

راه‌اندازی ۲۴۰۰ پایگاه جشن نیکوکاری در قزوین

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین هم در این مراسم با اشاره به راه‌اندازی ۲ هزار و ۴۲۹ پایگاه کمیته امداد در دستگاه‌های دولتی، بیمارستان‌ها، مدارس و مساجد گفت: تعداد پایگاه‌های مردمی ما برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی نسبت به سال قبل بیش از ۱۰۰۰ پایگاه بیشتر شده است.

همت امانی با اشاره به متنوع شدن روش‌های کمک در جشن نیکوکاری امسال افزود: برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ۳ امکان فراهم کرده‌ایم که اولی واریز کمک‌ها از طریق کارت به کارت، دومی پرداخت از طریق سایت www.33808.ir و سومی پرداخت با شماره‌گیری کد مهربانی بر روی تلفن‌های همراه است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم برای رفع نیاز مددجویان این است که فرهنگ قرض‌الحسنه را میان آحاد مختلف مردم رواج دهیم که اجرای عملیاتی چنین طرحی از طریق مراکز نیکوکاری و خیران صورت‌ می‌گیرد که بازوان مردمی نهاد انقلابی کمیته امداد محسوب می‌شوند.

مددجویان ۴۴۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه دریافت کردند

مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان قزوین هم در ادامه این مراسم از پرداخت ۳ هزار و ۳۰۰ فقره وام قرض‌الحسنه کمک‌معیشتی به مددجویان هم‌استانی خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا امروز ۴۴۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه کمک‌معیشتی تا سقف ۵۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی در استان پرداخت شده است.

ابراهیم صحرائی اضافه کرد: این وام‌ها به مددجویانی پرداخت می‌شود که مشکلات معیشتی، درمانی و تحصیلی دارند و هدف اصلی از پرداخت این تسهیلات این است که مددجویان در مواقع بحرانی زندگی بتوانند هزینه‌های ضروری خود را تأمین کرده و دچار فقر مطلق نشوند.

وی ادامه داد: یکی از هدف‌های مهم صندوق امداد ولایت این است که مددجویان بتوانند در زمینه تامین درآمد خودکفا شوند و بدون شک پرداخت تسهیلات بدون کارمزد صندوق امداد ولایت کمک اثرگذاری در راستای تحقق این هدف به شمار می‌رود. در ضمن هیچ‌گونه تأخیری در دیرکرد بازپرداخت محاسبه نمی‌شود.

انتهای پیام/