۱۵۰۰ دانش‌آموز‌ دبستانی زیر پوشش کمیته امداد ‌در معرض ترک تحصیل‌ هستند

۱۵۰۰ دانش‌آموز‌ دبستانی زیر پوشش کمیته امداد ‌در معرض ترک تحصیل‌ هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حجت‌الاسلام علی جعفری ‌معاون فرهنگی کمیته امداد کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران،
حمایت از جوانان محروم‌ را ضروری دانست و با بیان اینکه مددکاران کمیته امداد هم‌خوانی سنی با نوجوانان زیرپوشش این نهاد ندارند، اظهار داشت: ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در کشور مربی تلفنی دارند و در این زمینه در استان‌ها قرارگاه های ویژه تبیینی مشاوره‌ای در قالب کلینیک‌های گفتمانی شکل می‌گیرد.

وی به برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی در ‌مدارس دخترانه برخی شهرهای کشور ‌اشاره کرد و با تاکید بر ایجاد گفتمان برای اقناع‌سازی ‌دانش‌آموزان کم‌بضاعت افزود: نمایشگاه مهمی در بازتاب شبهه‌زدایی در فضای برای نوجوانان و جوانان در مدارس دولتی برپا می‌شود و ‌تلاش خواهد شد تا وجوهات پنهان حاصل از دسیسه‌های دشمنان انقلاب اسلامی بازگو شود.

‌جعفری با بیان اینکه آسیب‌خورده‌ها که افکار خودکشی دارند از میان جوانان و نوجوانان زیرپوشش کمیته امداد شناسایی می‌شوند، تصریح کرد: با ایجاد کلینیک‌های تخصصی روحانیون به عنوان کنش‌گران اصلی در مراکز روانشناسی برای مشاوره مذهبی به‌کارگیری خواهند شد و امیدواریم ۱۰۰ کلینیک نشان‌دار ‌در مازندران راه‌اندازی شود.

‌معاون فرهنگی کمیته امداد کشور ایجاد گفتمان خدمت برای راه‌اندازی کسب و کار و ارائه خدمت به مددجویان برای گفتگوی روانشناختی را از مهم‌ترین برنامه‌ها دانست و با بیان اینکه ۲۳۵ نخبه مددجو در مازندران داریم بر شناسایی دقیق و بیشتر نخبگان علمی، فرهنگی، ورزشی و..‌. تاکید کرد.

به گفته معاون فرهنگی کمیته امداد کشور، ۱۵ هزار و ۶۵ دانش‌آموز در کشور باید مشاور داشته باشند تا بتوانند ضمن تقویت مهارت‌ها، قدرت تصمیم‌گیری خود را تقویت کنند.

وی ادامه داد: ۱۵۰۰ دانش‌آموز‌ زیر پوشش کمیته امداد کشور در دوره دبستان در معرض ترک تحصیل‌اند که با پیگیری لازم مددکاری در این زمینه انجام می‌شود و  اقدامات اساسی بازدارنده انجام خواهد شد.

‌تاکید بر تربیت مدیران فرهنگی

نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در این دیدار خواستار نگاه فرهنگی حرفه‌‌ای در تربیت مدیران جوان و کارآمد شد و گفت: اغتشاشات در درون خودش برکات فراوانی داشته و دارد، که اگر این برکات را بشناسیم و از آن استفاده کنیم و اگر توانمندی لازم را برای کالبدشکافی اغتشاشات گذاشته  باشیم، ضعف‌ها و نارسایی‌های خودمان، خطا و فراموشی‌ها را می‌‌بینیم و جبران می‌توانیم داشته باشیم.

آیت‌الله محمدی لائینی خاطر‌نشان کرد: متاسفانه دشمن وارد خانه، ذهن و فکر حتی مجموعه ارزشی جامعه ما شده است، البته سلامت مجموعه محروم جامعه هدف کمیته امداد بیشتر از اقشار دیگر و گرایشات به انبیا در طول تاریخ از طرف این قشر بوده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران تقویت معنویت، حضور مربیان و مشاوران دینی دوره دیده در بین جامعه جوان را خواستار شد.

انتهای پیام/