۲۵۸ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مددجویان کمیته امداد لرستان هزینه شد

۲۵۸ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مددجویان کمیته امداد لرستان هزینه شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد ، جلال شیخ‌پور ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد لرستان با با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ کرامت انسانی مددجویان تحت پوشش، اظهار داشت: این امر زمانی تحقق می‌یابد که نیازهای اولیه اجتماعی مانند اشتغال، مسکن و شرایط مناسب تحصیل فرزندان مددجویان در دانشگاه فراهم شود.

وی با بیان اینکه مسیر تعالی  در نظام حاکمیت اسلامی برای همه افراد جامعه فراهم است، افزود: مددجویان با احداث مسکن به ارزش‌ها و کرامات اجتماعی می‌رسند و گره‌گشایی در مسکن زمینه‌ساز امید به تحصیل و آینده در مددجویان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به اینکه ۹۴۵ واحد در تفاهم‌نامه ۱۰ هزار واحدی بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی سهم لرستان است، عنوان کرد: ساخت ۷۱۰ واحد آغازشده که از این تعداد ۱۱۸ واحد تکمیل و تحویل داده‌ شده است.

وی با بیان اینکه در تفاهم‌نامه گل‌رنگ نیز سهم لرستان ۴۰ واحد بوده که ۶ واحد تکمیل و در تفاهم‌نامه آفرینش ۱۰۰ واحد احداث و ۳۱مورد نیز تکمیل ‌شده است، بیان کرد: در تفاهم‌نامه‌های دیگر نیز سهم این استان ۳۰۰ واحد بوده که ساخت آن‌ها آغاز شده است.

شیخ‌پور گفت: برخی از واحدهای مسکونی لرستان در حال تکمیل بوده و ساخت ۲۲۵ چشمه حمام و واحد بهداشتی نیز توسط گروه‌های جهادی در حال انجام است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به تعمیر مسکن مددجویان ابراز کرد: ۹۶۵ مورد تعمیر مسکن انجام‌شده و بیش از ۵۰۰‌ مورد نیز تعمیر فضاهای جانبی است.

شیخ‌پور با اشاره به اینکه در تفاهم‌نامه ۴۰ هزار واحدی ساخت مسکن در کشور سهم لرستان ۱۲۰۰ واحد است، اظهار داشت: ۹۱۶ واحد از این تعداد شروع‌شده و در حال ساخت است.

به گفته وی ۲۵۸میلیارد تومان اعتبار برای ساخت، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویان کمیته امداد لرستان نیز هزینه شده است.

انتهای پیام/۶۴۱/ن